Технологія укладання бруківки
Незалежно від того, плануєте Ви працювати самотужки, чи скористатися послугами професіонала, ця стаття буде вам корисною, адже охоплює всі найважливіші аспекти, які Вам знадобляться.
Стаття містить професійні поради щодо вкладання бруківки.
1. Підготовка
Видаліть весь верхній шар гумусу та родючого грунту, поки не досягнете твердого ґрунту (земляного полотна), який є достатньо міцним, аби забезпечити хороший фундамент. Якщо в твердому шарі землі присутні впадини з м’якими породами викопайте їх і заповніть щебенем.
Визначаємо глибину правильно:
- Виміряйте висоту бруківки.
- Додайте, мінімум 40мм для втрамбованого піску.
- Плюс, потрібно додатково 3-5мм для заглиблення бруківки.
- Також, необхідно врахувати висоту нижнього шару(зазвичай щебінь). Для внутрішніх двориків і доріжок достатньо 150 мм щебеню. Для доріжок. по яких будуть їздити машини потрібно не менше 200 мм.
За можливістю надайте невеликий кут нахилу. Легкий нахил дозволяє воді стікати природним шляхом, а не формувати калюжі.

2. Дренаж – не дайте калюжам шансу
Неприємно, коли твій двір під час дощу перетворюється на велику калюжу. Однак, є вихід, процес укладання може бути організований таким чином, щоб дощова вода вбиралася в землю, чи відводилась від подвір’я.
Одним із шляхів досягнення цього є встановлення спеціального мощення. В якості альтернативи, дощова вода може бути спрямована у ділянки грунту, де вона повністю вбереться, що дозволяє їй природним чином розійтися в землю в межах вашої власності.
3. Обмежувальні краї
Укладання будь-яких видів бруківки важливо виконувати в чітко відведених межах.
Бічний край повинен бути побудованим із використанням бордюрів та укладеним на бетонну основу. Це діятиме як жорсткий каркас, що перешкоджатиме руху блоків та фундаменту.
Отже, якщо ви ще не встановили бордюри, їх потрібно побудувати, перш ніж перейти до наступного кроку.

4. Подушка з щебеню
Вкладіть щебінь, а потім втрамбуйте його, для міцності. Зазвичай необхідно декілька шарів втрамбованого щебеню, для хорошого результату.
Повторюйте, доки не досягнете необхідної глибини по всій площі.

5. Підготовуємо шар підсипки
Для цього етапу підійде грубо просіяний пісок або монтажна підсипка. Розкладіть підсипку рівномірно, забезпечивши ущільнення та амортизацію, потім втрамбуйте за допомогою вібраційної машини для кращого укладання.
Пам’ятайте: кінцевий шар повинен бути не менше 30 мм, не забудьте про додаткові 3-5 мм для подушки!
Не ущільнюйте пісок занадто сильно (тільки 1 – 2 проходи) на цьому етапі, адже укладання бруківки в такому разі стане важчою справою.

6. Стяжка
Використовуючи рейку для стяжки (прямий шматок деревини), вирівнюйте поверхню. Протягніть дошку уздовж стяжки, що лежить на бажаному рівні.
Якщо при укладанні бруківки для вас важлива ідеальна точність, то можете використовувати рівень.

7. Засипаємо впадини, що залишились після рейок для стяжки
Зніміть рейки для стяжки, а потім акуратно заповніть зазори, що залишилися в піску.
Обережно затягніть ці ділянки до загального рівня.
Не залишайте слідів від взуття на піску, це може негативно вплинути на рівень бруківки.

8. Укладання
Бруківка вкладається у напрямку від країв до центру. Щоб не нічого не зміщувати використовуйте бордюри, як опору, це зменшить шанс зсуву.
Укладання слід контролювати за допомогою шнура, який буде натягнуто паралельно землі над бруківкою та не дасть можливості криво її покласти.
Перед початком робіт оберіть дизайн укладання бруківки.

9. Подумайте про оформлення
Хорошом дизайнерським рішенням буде використовувати інший колір вздовж краю, це придасть певної привабливості вашому двору.
Красиво вимощена бруківка – важлива складова вашого ландшафтного дизайну.

10. Вирізаємо блоки
Вирізайте блоки за допомогою зубила та молотка, або кам’яної пили чи болгарки із відповідною насадкою для дійсно рівних країв.
При різанні бруківки утворюється багато осколків, не забувайте носити належний захисний одяг, включаючи захисні окуляри.

11. Втрамбування
Щоб бруківка добре зайшла в підстилку і було зроблена дійсно на роки потрібно грамотно її утрамбувати. Цей етап проводиться спеціальною вібраційною машиною з гумовою накладкою для уникнення пошкоджень.Віброущільнення вирівнює укладку та знижує її висоту, знижуючи рівень покриття на 3-5мм.
Примітка: Плити не слід ущільнювати вібраційною машиною. Замість цього, обережно виставіть кожну плиту за допомогою гумового молотка.
12. Заповнюємо шви
Розподіліть пісок на поверхні плитки, а потім заповніть ним шви за допомогою щітки.

13. Повторне ущільнення
Щоб пісок надовго ввійшов у шви потрібно ще раз пройтись вібраційною машиною.
Після завершення процедури зніміть надлишок піску, щоб на поверхні залишилася лише невелика кількість.
Примітка: Для запобігання вдихання частинок стикувального піску під час використання вібраційної машини слід носити маску.
Дотримуючись вищевказаних рекомендацій ви зможете грамотно впоратись з усіма тонкощами вкладання плит.
Сподіваємось наша стаття була для вас корисною!
Компанія BrukArt надає професійні послуги з укладання бруківки у Львові!
